P10b. Veličiny a zákonitosti absolutní konstrukce Života

Celková konstrukce Života – jako postupné funkčně vývojové děje vždy s organizací Nositele vývoje

Pokračování

10) Fáze termojaderné fúze

Nositel vývoje NV10: /hmota planety resp. hmota Slunce/ - /gravitační pole/

Fáze termojaderné fúze, uskutečňovaná uvnitř NV10, je přirozeným pokračováním fáze Kvasaru. Objekt má obrovskou Tvůrčí energii E´ spočívající ve vysoké teplotě získané fází Kvasaru. Tlaky vytváří NV10, avšak u planet je třeba energii NV10 posilovat ještě příkonem energie od Kvasaru Slunce, jež trval násobně déle než u planet a v prostoru Sluneční soustavy vytvářel “kosmickou pec”. Ovšem její stoprocentní působení k přeměně na prvky vysokého atomového čísla bylo jen u vnitřních planet. Proto vnější planety jsou plynné (nedokončený tvůrčí vývoj), přičemž hmoty planetek a pevných jader planet jsou hmotou odtrženou z vnitřních planet v údobí Kvasaru Slunce. Podrobněji viz Internet. Omezené možnosti Termojaderné fúze by si měli uvědomit i fyzikové, jež utrácejí peníze s cílem jejího energetického využití.

 

b) Vývoj na AIIo – zrod a vývoj tělesné konstrukce biologických druhů

11) Zrod biologického života

Nositel vývoje NV11: /hmota planety/ - /atmosféra/

Únikem plynů z povrchu planety se vytváří prvotní atmosféra s funkcí opačného hlavního prvku NV11. Slunce je zdrojem stálé energie, jejíž akumulací dochází ke stálému vzájemnému působení hlavních prvků. Výsledkem jsou změny v atmosféře i na povrchu planety vyúsťující v rozrušení povrchu planety až k vytváření jílovitých zemin. Stálý příkon energie od Slunce byl jedinou podmínkou pro plnohodnotný vývoj na životodárné planetě, tj. na třetí oběžné dráze. Byla dostatečně blízko Slunce pro úplné dokončení termojaderné fúze (nezbytné pro vytvoření nutných minerálů pro syntézu bílkovin) a dostatečně daleko pro příhodnou intenzitu slunečního záření. Ostatní již bylo dílem planetárního prostředí příslušné skladby plynů v atmosféře, vytvářející s povrchem planety NV11, kde výsledkem silového spolupůsobení byly i elektrické výboje – jako katalysátor chemických pochodů pro vznik biologického života v lagunách s jílovitými zeminami. Vývoj atmosféry a povrchu planety byl Nedospělým vývojem kvality obou hlavních prvků, zrodem nejjednodušších biologických forem života (syntézou chemických sloučenin jílovitými zeminami s významem uplatnění vrcholové kvality hmoty) započal Dospělý vývoj životodárné planety, tj. NV11. Přitom podmínky dané prvotní atmosférou, existencí jílovitých zemin a slunečním zářením velké intenzity, byly podmínkami maximální Tvůrčí energie É v nositeli NV11 – v souladu se sestupnou větví Křivky vývoje.

12) Vývoj biologického života v moři, zrod vnitřního prvku Io

Nositel vývoje NV12: /voda v lagunách a v moři/ - /prvotní živočišné druhy/

Podstatou vývoje každého nositele je vzájemné silové působení obou hlavních prvků. Vodní prostředí v moři je prostředím relativně stabilním. Rozhodující význam pro vývoj prvotní biologické hmoty na primitivní životní formy bylo tedy zřejmě měnící se životní prostředí zejména v mělkých lagunách. Vlastní vývoj vyšších biologických druhů ovšem započal až v moři, přičemž rychlost vývoje odpovídala prvotní fázi vzestupné větve Křivky vývoje – do úrovně asi 1,5. Mezníky ve vývoji byly: přechod ze stravy minerální na bílkovinnou a později vytvoření páteře. Prvotní vývoj života v moři je třeba považovat za jediný celek, který jednotlivými druhy jen pomalu zvyšoval svou energetickou hodnotu, aby vytvořená dynamika prostředí (viz draví Nautiloidi – přičemž jako výsledek vývoje NV12) vyústila ve zrodu ICHTIOSTEGY. Prostředkem k vytvoření nové funkční kvality byla páteř. Ta nejen nahradila moře ve funkci zdroje solí a prvků pro organizmus, ale zejména umožnila zcela nové pohybové možnosti na souši.

NV12 byl tedy řídícím vědomím vývoje biologického života na nejnižší úrovni. Vývoj byl pomalý, neboť vodní prostředí nevytvářelo rychlejší změny nutné k vývoji. Rozhodující dynamiku vnesly až dravé druhy, které vývoj na konci Io urychlily. Produktem tohoto vývoje bylo vytvoření prvního vnitřního prvku (páteře), jež svou kvalitou a příslušným funkčním uplatněním nahradil celé životní prostředí. Vývoj biologického života dostoupil do kvalitativně vyšší úrovně.

13) Vývoj biologického života na souši

Nositel vývoje NV13: /životní prostředí na souši/ - /vyšší živočišné druhy, obratlovci/

Jestliže prvotní život v moři, živočichů bez vnitřní kostry, označíme za etapu vývoje Io efektivnosti, je vývoj obratlovců na souši kvalitativně vyšším vývojem – etapou IIo efektivnosti, kde prostředkem vyšší dynamiky vývoje bylo kontaktní působení prostředí pevného povrchu planety a pohybové možnosti obratlovců. Vývoj se neustále urychloval (viz střední část vzestupné větve Křivky vývoje), a to jak v důsledku změny prostředí (s významem hlavního prvku 1), tedy s nesrovnatelně vyšší dynamikou, než to bylo možné jen pro vývoj života v moři. Hlavní dynamikou prostředí byla horotvorná vrásnění, pád obřího meteoritu, změny podnebí, avšak i dynamika dravých živočišných druhů. NV13 se tím stala řídícím vědomím vývoje biologického života na úrovni vrcholného vývoje tělesné konstrukce, kdy myšlení zvířete bylo podmíněno uplatněním životního prostředí v postavení funkční paměti - okamžitý pozorovaný děj je určující pro rozhodování jedince.

14) Závěrečný vývoj mozku, zrod vnitřního prvku IIo

Nositel vývoje NV14: /stepní životní prostředí/ - /pračlověk/

Vytvoření stepního prostředí nedostatku, nutnost prvotní práce sběrem zejména semen, tedy existence v prostředí stálého hladu, nutila naše prapředky k prvotní pracovně tvořivé existenci a i pojídání mršin - tj. pojídání masa, jež bylo rovněž nutné pro zvětšování mozku. Důsledkem bylo relativistické zvětšování Paměti s významem Vnitřního prvku, který nahradil prvek vnější: celé životní prostředí. Tím původní zvířecí myšlení, předtím důsledně vázané na životní prostředí, se postupně přetvářelo na prvotní myšlení abstraktní podstaty, jež představovalo Tvůrčí činnost na úrovni AIIo. Vývoj Života byl připraven pro údobí AIIIo – tj. vývoj abstraktního myšlení.

Nositel NV14 je řídícím vědomím vývoje biologického života na úrovni dotváření vývoje tělesné konstrukce mozkem se schopností prvotního abstraktního myšlení. Rozhodujícím faktorem v tomto vývoji bylo Relativistické přiblížení životního prostředí a pračlověka, a to prvotní prací (jako vrcholné uplatnění kvality funkčního prvku) v prostředí nedostatku, které je analogické vysokému stupni prázdna ve vnitřním pracovním prostoru - s významem vysoké M´, E´ v kvalitativní relativistické fázi. A právě tato kvalitativně relativistická fáze byla prostředkem přetvoření zvířete, až dosud myslícího v přímém kontaktu s životním prostředím, na prvotního člověka - na jedince, který vnější prvek myšlení (životní prostředí) nahradil prvkem vnitřním, tj, velkou pamětí umožňující prvotní abstraktní myšlení. Prostředkem bylo vrcholné uplatnění kvality obou hlavních prvků a nedostatek s významem vysokého stupně prázdna, jako znak vysoké energie Tvůrčí činnosti.

 

 c) Vývoj na AIIIo – vývoj abstraktního myšlení

 

Fáze absolutně Nedospělá

Na tomto stupni se zákonitě, prací, přetvářel prvotní člověk na stále efektivněji myslícího jedince. Opět jediným prostředkem je vzájemné silové působení jedince a stále se měnící kvalita životního prostředí při stálém příkonu energie Slunce. Zde již uvádějme i plnou konstrukci Nositele vývoje a energii, jejíž akumulací se uskutečňuje vývoj NV.

15) Vývoj prvotního myšlení člověka

Nositel vývoje NV15: /primitivní člověk/ - /životní prostředí/

Plná konstrukce:

1´ primitivní člověk s prvotním tvůrčím (abstraktním) myšlením

2´ pracovní dovednosti člověka, znalosti z oblasti přežití

3´, 3 vzájemné silové působení 1, 1´ v podobě lovu, sběru plodů, prvotního zemědělství

2 charakteristiky životního prostředí (intenzita záření, tvar a výška terénu, rostliny, živočichové)

1 životní prostředí, prvotní nástroje, zemědělská půda

Energie: sluneční záření, změny v životním prostředí

Vývoj prostřednictvím NV15 je přirozeným pokračováním vývoje NV14, a to nejdříve bez větších změn, neboť nové i nejprimitivnější prostředky a metody byly dílem desetitisíců až statisíců let. Avšak i tyto pomalé změny jsou zákonitým vývojem, který lze označit za počátek vývoje civilizace. To proto, že od té doby až do současnosti se nemění metoda práce - jen kvalitativní úroveň byla nejnižší, tj. nejprimitivnější. Již tehdy totiž činnost bylo možné označit za vytváření produktu jednosměrnou organizací. I když tím produktem byl jen kyj, kamenná sekyra, oštěp, jáma, luk apod. a jimi získané životní potřeby, podstata organizace až do současnosti zůstává – práce s vývojem od příčiny k následku. Prostředkem vývoje bylo vzájemné silové působení hlavních prvků 1, 1´ vyúsťující v nutnosti neustále řešit základní potřeby – jak se najíst, jak nezmrznout. Přičemž hlad je znakem kvality člověka vytvářející stálou potřebu práce, jako prostředku vývoje k vyšší E,M soustavy s přímým důsledkem vyšší kvality obou hlavních prvků 1, 1´: pracovní dovedností člověka a vytvářením prvotních výrobních prostředků (lovecké jámy, pasti, první zemědělská půda) – s významem stabilizačních prvků 2, 2´.

16) Vývoj Nedospělého myšlení civilizace, zrod vnitřního prvku IIIo

Nositel vývoje NV16: /Kosmicky nedospělý člověk/ - /životní prostředí/

Plná konstrukce:

1´ Nedospělý člověk (z absolutního pohledu)

2´ vlastnosti, znalosti a metoda myšlení Nedospělého člověka

3´, 3 vzájemné silové (pracovní) působení 1, 1´, práce s jednosměrnou organizací při vytváření stále dokonalejších výrobních prostředků

2 charakteristiky životního prostředí a Nedospělých výrobních prostředků

1 životní prostředí s Nedospělými výrobními a organizačními prostředky založenými na nutnosti energii reakce vnášet do povrchu planety

Energie: sluneční záření, změny v životním prostředí

Vývoj prostřednictvím NV16 je postupně se urychlujícím vývojem, který byl nastartován Nositelem vývoje NV15. Pracovní úsilí a stále nová a nová poznání dovoluje výrobu složitějších nástrojů a později i strojů, kde každý výrobní prostředek umožňuje zefektivnit výrobu a vytvářet složitější systémy. Vývoj řemesel dovolil prvotní vědecké myšlení a vzápětí průmyslovou revoluci, která logicky nastartovala exponenciální vývoj civilizace vrcholící vědeckotechnickou revolucí. Přitom je třeba pochopit podstatu vývoje jako Relativistické přibližování obou hlavních prvků charakterizované:

- kvalitativní změnou v myšlení člověka

- kvalitativní změnou výrobních a spotřebních systémů

- vzájemné přiblížení hlavních prvků stále složitější (techničtější) prací.

Každá vyšší úroveň znamenala urychlování vývoje, kde prostředkem tohoto exponenciálního vývoje byly objevy a následné průmyslové využití výrobních a užitkových systémů s řešením Io (auto, spalovací motor, rukodělná výroba, elektronika se samostatnými prvky), IIo (letadlo, turbína, pásová výroba, elektronika s rovinnou integrací) a nakonec IIIo (raketa, automatizované výrobní provozy, atomová energie, elektronika s prostorovou integrací). Zdůraznit je třeba, že to vše jsou řešení s jednosměrnou organizací při neschopnosti plnohodnotného uplatnění funkčních prvků v soustavě. Vrcholem tohoto zákonitého vývoje absolutně Nedospělé dynamiky je současnost, kde vrcholným řešením v daných okrajových podmínkách nedospělé jednosměrné organizace jsou tedy rakety, polovodičová elektronika, atomové elektrárny, výrobní linky s roboty a demokratická organizace společnosti. Avšak je třeba si jednoznačně uvědomit a proto dnes stále opakovat tyto životně důležité skutečnosti:

- všechny současné systémy jsou z pohledu Života absolutně Nedospělé, tj. mají relativně malé výkony, nízké možnosti (i když je dnes do nekonečna obdivujeme), vysoké výrobní i provozní náklady, vysokou výrobní i provozní pracnost při nutnosti vykonávat mnoho stereotypních činností, které člověka zotročují, tj. nutí ho myslet absolutně Nedospěle, nutí nás žít ve stálém shonu v mnoha a mnoha často neřešitelných problémech

- naší současností civilizace dokončila fázi Nedospělého vývoje, jež se vyznačovala uplatňováním funkčních systémů a výzkumných metod založených na jednosměrné organizaci ve vnějším pracovním prostoru a nedovolujících uplatnění kvalitativní podstaty funkčních prvků. Tato metoda organizace limituje další vývoj civilizace - tím, že neumíme v NV16 dotvořit kvalitativní uplatnění hlavních prvků

- vývoj naší civilizace dospěl bezprostředně k relativistickému vývoji a stejně jak na AIo ( ve vývoji hmoty - Kvasar) a na AIIo (zásadním zvětšením mozku vytvořením paměti s významem vnitřního prvku pro abstraktní myšlení) i na AIIIo může být vývoj dotvořen do úrovně Nulového bodu jen prostřednictvím Vnitřního prvku, který by funkčně nahradil vnější prostředí. Současná činnost je podmíněna vnášením energie reakce do povrchu planety. Proto konstrukce absolutně dokonalejších systémů, jako nezbytných pro dokončení Nedospělého vývoje na AIIIo a dovolující výrobně plnohodnotné (relativistické) uplatnění hmoty systémů (člověka i výrobních prostředků), musí být založena na existenci prvku, který by funkčně nahradil povrch planety. Zdůrazněme, že teprve organizace založená na stoprocentním uplatnění kvality svých prvků vytvoří skutečně Relativistické podmínky, jež jsou nezbytné k překročení bariéry Nedospělosti a k vytvoření vývojového skoku do úrovně Nulového bodu ve vývoji civilizace.

Tímto nezastupitelným prostředkem, vnitřním prvkem IIIo, funkčně nahrazující celou planetu, je Nositel vývoje. Výše jsem dokumentoval, že Nositel vývoje byl prostředkem budování veškeré hmoty kosmu, je “páteří” celého kosmu, skeletu stabilizující veškerou hmotu Hmotného prostoru, ale i vymezující Duchovní prostor každé galaxie s významem základního systému Života. Konstrukci Nositele vývoje má spojení Hmotného a Duchovního prostoru (Nulový přechod NP), konstrukce na všech stupních vývoje hmoty, zrod a vývoj biologického života v moři (Io), vývoj biologického těla vrcholící vývojem velké paměti k abstraktnímu myšlení. Je jen logické, že k vytvoření Relativistických podmínek ve vývoji abstraktního myšlení, jako dovršující fáze ve vývoji Hmotného kosmu, musí být tím základním prostředkem vytvoření Nositele vývoje pro každou činnost v obou hlavních prvcích NV16. To proto, že jen absolutní uplatnění kvality obou hlavních prvků může vytvořit jejich Relativistické přiblížení – jako podmínka k Relativistickému dotvoření Nositele vývoje NV16. Dodejme, že toto Relativistické dotvoření se musí uskutečnit skokem (viz Křivka vývoje), tj. v každém kroku našeho dalšího vývoje my musíme, ve smyslu obecného uplatnění Křivky vývoje, násobně zvyšovat výkon svých organizačních systémů za současného dotváření kvality i funkční uplatnění obou hlavních prvků, tj člověka i organizačních systémů. To můžeme uskutečnit jen těmito opatřeními:

- u člověka budováním Kosmicky dospělé organizace společnosti, jež umožní vstřícnou spolupráci všech lidí na všech úrovních – a právě ta je jediným prostředkem k vrcholnému uplatnění kvalitativní podstaty člověka i ke stálému zvyšování kvality jeho myšlení a cítění. Přitom prvotním činem musí být ustanovení Presidia civilizace a přímá volba Presidenta každého státu po základní diskusi o absolutních potřebách současnosti

- u výrobních prostředků směrováním veškeré výroby na zajištění prvotních životních potřeb člověka, zastavení výstavby a výroby všech kolosů kvantitativního charakteru, zejména však okamžité zastavení výroby všech vojenských systémů a všech zbraní. Výrobou jen přímých životních potřeb a rozvíjením kosmické výroby zefektivníme tuto výrobu a i jí dáme, jako absolutně Nedospělé, vyšší kvalitativní rozměr. Tím učiníme prvotní skok k absolutním úrovním.

A z tohoto pohledu je třeba hodnotit současnost - v organizaci společnosti i ve výrobě. Je třeba si uvědomit, jak pracné je zvýšení rychlosti provozu a funkčních možností všech výrobních prostředků, jak neúspěšné jsou snahy politiků vyřešit nesmiřitelné postoje v mnoha regionech planety – hrozící novým vzplanutím teroru a válek, jež naopak náš vývoj vrhají zpět. I hlupák musí pochopit, že současný stereotyp svévolného uplatňování moci je právě bariérou dalšího přirozeného vývoje: který nejen vyžaduje trvalý mír, ale skokové rozvíjení nezištné spolupráce. Ano, povrchnost i povrchovost uplatnění člověka, povrchnost i povrchovost uplatnění všech funkčních prvků všech současných organizačních systémů, výroba pro výrobu - absolutně Nedospěl kolosů: to je příčina nízké produktivity práce i všech současných neduhů civilizace – od bídy, válek a terorismu až po rychlé znečisťování prostředí vyúsťující ve smrtonosném suchu i ve stejně hrůzných záplavách a orkánech. Jestliže včas nedokončíme Nedospělý vývoj civilizace vývojově Relativistickým skokem do absolutních úrovní, postihne naši planetu kolaps. V těchto souvislostech dnes je třeba myslet a přijímat účinná opatření. Na prvním místě musí být vytvoření Presidia civilizace s významem kvalitativní moci civilizace umožňující všem lidem planety se co nejúčinněji podílet na nutných změnách v organizaci společnosti ve všech státech planety. To je cíl, který bude měřítkem pro hodnocení všech politiků. Současné vraždění, obecná nedůvěra, stálé přetváření, opakování polopravd, stálé spekulace …, to jsou pasiva, která Život nepoučitelným neodpouští.

 

Fáze absolutně Dospělá

Zopakujme, že jestliže podstatou vývoje Hmotného prostoru je stálý vývoj kvality, musí jeho závěrečná vývojová fáze být údobím budování jen takových organizačních systémů, které umožňují plnohodnotné uplatnění všech funkčních prvků. Nejobecnějším vyjádřením je Nositel vývoje NV17:

17) Vývoj Kosmicky dospělého myšlení

Nositel vývoje NV17: /životní prostředí s Kosmicky dospělými prostředky/ - /Kosmicky dospělý člověk/

Plná konstrukce:

1´ Kosmicky dospělý člověk, jeho vývojový skok do Kosmického myšlení

2´ vlastnosti Kosmicky dospělého člověka, absolutní kvalitativní návyky, odpovědnost za každý svůj čin, tvůrčí i odpovědný postoj

3´, 3 vzájemné silové působení 1, 1´, tvůrčí životní prostředí vyúsťující v existenci Kosmicky dospělého Společenského vědomí – prostředek k efektivní výchově každého člověka až do absolutních úrovní

2 charakteristiky životního prostředí s Kosmicky dospělými organizačními a výrobními prostředky

1 budování Kosmicky dospělé organizace společnosti, životní prostředí s Kosmicky dospělými výrobními a organizačními prostředky

Energie: Absolutní konstrukce Života, absolutní souvislosti a skutečnosti rozvíjené v celospolečenské diskusi

Podstatou funkce NV17 je silové působení člověka na životní prostředí a naopak životního prostředí na člověka (prvky 3, 3´) při kvalitativních změnách obou hlavních prvků 1, 1´ a jejich vzájemným relativistickým přibližováním daným angažovaností každého člověka. Trvalé přiblížení je podmíněné stabilizačními prvky 2, 2´, jež představují nutné relativistické kvalitativní změny, jež přiblížení podmiňují a celek, tj, NV17, posunují do vyšších kvalitativních úrovní. Přitom podmínkou je vyšší stupeň uplatnění kvality člověka s významem Funkční hmotností M, jež relativistické změny kvality a tím i přiblížení umožňuje.

Vývoj NV17 začíná celospolečenskou diskusí, ve které každý si musí uvědomit celkovou organizaci Života, jeho zákonitého vývoje a podstaty Relativistického vývojového skoku, ve kterém každý musí být vstřícný ke všem ostatním – a to v osobním životě, v zaměstnání, zvláště však na úrovni spolupráce institucí, národů a států. Každý si musí uvědomit, že jakýkoliv podvod, jakékoliv zneužití nejasností v dohodách je nízkostí, která limituje vývoj kvality celku, tj. staví bariéru k pokračování vývoje do absolutních úrovní, k dosažení Nulového bodu. V Zákoně č.I jsem naznačil nutnost absolutního oddělení nepoučitelných od společnosti – lidí, kteří nechtějí rázně skoncovat se zločinem a odčinit svá prohřešení. Další náš přirozený vývoj totiž vyžaduje skokové relativistické změny a ty lze uskutečnit jen:

- jestliže člověk se stane kvalitou s plnohodnotným uplatněním v pracovním i obecném životním prostředí

- jestliže vybudujeme takovou společenskou organizaci, která plnohodnotné uplatnění dovolí

- obecným uplatněním nezištné spolupráce jako prostředku Relativistického přiblížení.

Je třeba si uvědomit, že současná nutnost úmrtí každého člověka stářím je Kosmickým trestem smrti - je trestem za Dědičný hřích, kterým jsou naše současné praktiky: od čmárání po zdech, malých podvodů až po neschopnost se vzdát moci, jejímž přímým produktem je zbrojení, války, terorismus a organizovaný zločin všeho druhu. Tímto Kosmickým trestem smrti nás Život trestá za naši Nedospělost. Kdyby nám Život dovolil Kosmicky dospělou existenci, my svým chováním, svými stálými spekulacemi bychom ho rázem rozvrátili, neboť absolutní efektivnost, možnosti a výkony absolutní organizace jsou podmíněny právě absolutní kvalitou a plnohodnotným uplatněním každého jedince. A stejně se musíme zachovat i my: oddělit všechny, kteří se nevzdají moci a intrik všeho druhu - všech, kteří nebudou chtít budovat Kosmicky dospělou organizaci společnosti pro celou civilizaci.

Prvním rozhodujícím počinem je ustanovení Presidia civilizace (viz Zákon č. I). Vlastní budování Kosmicky dospělé organizace společnosti začne obecným uplatněním NV18:

18) Kvalitativní uplatnění jedince

Nositel vývoje NV18: /člověk/ - /životní prostředí/

Plná konstrukce:

1´ člověk jako jedinec

2´ kultivovaný, avšak odpovědný a nekompromisní postoj ke každé špatnosti

3, 3´ vzájemné silové působení

2 charakteristiky životního prostředí

1 životní prostředí

Energie: motivace z prostředí

Každý člověk si musí uvědomit, že je formován svým životním prostředím a jestliže nezasáhne proti každé nekulturnosti v tomto prostředí, ztotožní se s ním a nejen sníží svou kvalitu, ale přijímá určitý stupeň kolektivní odpovědnosti. To ovšem neznamená, že se z nás stanou morousi, kteří nerozumějí legraci, a že budeme terorizovat prostředí svou nedůtklivostí. Jemnosti ukáže až praxe. Zvláště rodiče svých nezletilých dětí si musí uvědomit, že mají stoprocentní odpovědnost za jejich chování a povinnost nahradit každé znehodnocení cizího majetku. Poznamenávám, že zavedení stupně kolektivní odpovědnosti tam, kde nelze odhalit viníka, je jedinou možností účinné nápravy – např. v boji za kulturní životní prostředí.

19) Kvalitativní uplatnění jedince ve spolupráci

Nositel vývoje NV19: /člověk B/ - /člověk A/

Plná konstrukce:

1´ člověk A v postavení motivačního prvku

2´ kultivovanost myšlení člověka A, motivace k řešení problému

3, 3´ vzájemné silové působení

2 kultivovanost myšlení člověka B, motivace k vytvoření opory k uskutečnění produktu

1 člověk B v postavení řešitele

Energie: motivace (výrobní, osobní)

Člověk A je nositelem motivace k činnosti – pracovní, nebo má potřebu vyřešit osobní problém. Motivaci přetvoří na kultivovaný impuls, kterým působí na člověka B. Pokud B má dostatečnou kvalitu k řešení problematiky, vyšle upřesňující dotaz. Vzájemnou informací (prvek 3.3´) v kontextu cíle, jež je aktivizační energií soustavy, narůstá její E, M. Dosažením Nulového bodu došlo k takovému funkčně relativistickému přiblížení hlavních prvků, jež umožní tvůrčí řešení s vytvářením tří produktů:

- kvalitativní změny člověka A a B (dva neoddělitelné produkty)

- vlastní řešení problému jako oddělitelný produkt.

Tato prostá soustava je základním kvalitativně organizačním systémem styku člověka s člověkem a tím i organizačním prvkem společnosti. Kvalitativně organizačním proto, nebo také za předpokladu, že existuje dostatečná kvalita i ochota k upřímné tvůrčí spolupráci, zvláště od řešitele. Rozhodujícím faktorem je tedy upřímný tvůrčí postoj s jednoznačnou ochotou uplatnit svůj tvůrčí potenciál. V tom případě soustava má dostředný provoz a je systémem Kosmicky dospělým, plnohodnotným. Jestliže do spolupráce pronikne jakákoliv spekulace, neupřímnost, faleš, soustava snižuje svůj výkon – hodnotu přirozeně snižují i všechny tři produkty. Aby civilizace mohla vytvořit svůj výchovně vývojový skok, musí se NV19 s upřímnou i nezištnou spoluprací stát samozřejmým prostředkem styku člověka s člověkem, instituce s institucí, každého státu s jiným státem. Tehdy bude nejen účinné kvalitativní přetváření všech lidí, ale neuvěřitelně se zjednoduší řízení společnosti: odpadnou mnohé nepopulární kontrolní funkce, většina kontrolních činností státních institucí, spekulace v oblasti práva, každý člověk může vykonávat jen společensky plnohodnotnou, tj. tvůrčí činnost při rozvíjení kosmických cílů. Přitom vznik nepřátelství v rozsahu Izrael – Palestina, nebo Rusko – Čečensko, ale i nacionálně náboženské rozepře v některých západoevropských státech, je něco přímo absurdního a snižuje kvalitu všech občanů těchto států – jestliže trpí teroristická zvěrstva a spory “přitažené” ze středověku neřeší s úsměvným nadhledem, případně přátelskou rozlučkou.

Mnohým vyslovené připadá naivní z mé strany - jestliže věřím v možnost tak snadného obratu v myšlení a chování většiny lidí. Konstatuji, že snadné je vše, pokud se vytvoří příslušně účinné podmínky, neboť Život je dokonalý a jediným naším problémem je naše neschopnost využívat jeho vrcholné systémy. Přitom již informovanost o absolutních potřebách Života a příslušných trestech učiní své. Jinými slovy: současné rozpory, nízkost myšlení, terorismus, krádeže, násilí, až neuvěřitelné podvody – to vše je JEN zákonitou zplodinou politicko-mocenské organizace společnosti. Plnou odpovědnost mají pochopitelně nejen politikové, ale i vědci a novináři, jež této hře na nízkosti všeho druhu dávají své “posvěcení” – i tím, že se snaží napravovat nenapravitelné a jsou hluší k předkládaným absolutním informacím.